bzwbk udzielił kredytów co to znaczy

Co to jest BZWBK udzielił 47 kredytów szpitalom. Co znaczy: szpitalom Na koniec maja 2010 roku Bank.

Czy przydatne?

BZWBK udzielił 47 kredytów szpitalom definicja

Co znaczy:

Finansowanie ochrony zdrowiaBZWBK udzielił 47 kredytów szpitalom

Na koniec maja 2010 roku Bank Zachodni WBK udzielił 47 kredytów szpitalom, w tym 32 dla działających w segmencie małych i średnich przedsiębiorstw. Stawka kredytów to 43 mln zł. Bank prowadzi również 377 rachunków bieżących dla 168 placówek medycznych.
- Takie jednostki nie leżą w ścisłym centrum zainteresowania BZ WBK . Dlatego nie mamy specjalnie dla nich dedykowanej oferty. Niemniej obsługujemy takich klientów zarówno w dziedzinie prowadzenia rachunków jak i udzielania kredytów - mówi Alina Stachowiak z biura prasowego banku.

Bank ustalił, iż klient SME to taki, którego suma udzielonych kredytów nie przekracza 3 mln zł a jego obrót nie przekracza 30 mln zł. Bank udzielił 18 kredytów w rachunku bieżącym, 16 inwestycyjnych na zakup sprzętu bądź nieruchomości, 12 kredytów obrotowych i jeden na inwestycje współfinansowane ze środków unijnych.

- Jednostki w formie firmy prawa handlowego niczym nie różnią się od spółek działających w innych branżach stąd podejście do ich oceny poprzez banki nie powinno się różnić. – mówi Alina Stachowiak z biura prasowego banku. - Kluczowa różnica w porównaniu z innymi branżami dotyczy tych szpitali, które podlegają samorządom terytorialnym. W takich sytuacjach uzyskanie kredytu nie jest tak proste jak w sytuacjach szpitali prywatnych albowiem występują ograniczenia w dysponowaniu dorobkiem, który jest publiczny i nie powinien stanowić zabezpieczenia spłaty kredytów. Są również ograniczenia ustawowe w dziedzinie wykonania budżetu jednostek samorządu terytorialnego przy zaciąganiu zobowiązań. Istotnym elementem tu jest również trudna przypadek w państwowej służbie zdrowia, która nie skłania banków do udzielania kredytów.

Bank Zachodni WBK jest jednym z największych banków w Polsce. Jego kapitały przekraczają 5 mld złotych, a aktywa wynoszą powyżej 57 mld złotych. Wg ostatnich informacji prasowych bank może zostać odkupiony od irlandzkiego inwestora poprzez PKO BP.


Czym jest BZWBK udzielił 47 kredytów znaczenie w Leczenie B .