firmy farmaceutyczne rozwój co to znaczy

Co to jest Firmy farmaceutyczne: rozwój pomimo niepewności. Co znaczy: farmaceutyczne: postęp.

Czy przydatne?

Firmy farmaceutyczne: rozwój pomimo niepewności definicja

Co znaczy:

Niejasności w kwestii refundacji hamują postępspółki farmaceutyczne: postęp pomimo niepewności

>>spółki farmaceutyczne działające na terenie Polski, liczą na postęp swojej oferty, a również całej branży w tym roku. Wątpliwości budzi jednak niejasna polityka refundacji leków i niepewność związana z przygotowywaną nowelizacją regulującą działanie tej branży.
- Niemal 60 procent największych spółek farmaceutycznych aktualnych na polskim rynku liczy, iż w 2011 roku będą mogły nadal inwestować w postęp swoich pracowników i wprowadzać na rynek następne nowoczesne produkty - wynika z badań przeprowadzonych poprzez KPMG i PMR. >>>>spółki w najwyższym stopniu liczą na postęp w obszarze leków przeciwnowotworowych, szczepionek, preparatów odchudzających (suplementy diety) i preparatów związanych z leczeniem układu sercowo-naczyniowego.

O wynikach sprzedażowych spółek farmaceutycznych w 2011 roku będą decydowały między innymi dostęp do refundacji leków. Jak informuje spółka Sandoz, światowy przywódca w zakresie leków generycznych, badanie nowelizacji ustawy refundacyjnej wskazuje na to, iż Ministerstwo Zdrowia chce trzyletniego zamrożenia refundacji leków. Zdaniem >>>>>spółki 8 mld zł jako granica, której nie będzie można przekroczyć spowoduje, iż pacjenci będą dopłacali do leków na poziomie 36 procent i nie wiadomo, kiedy to obciążenie pacjentów miałoby się obniżyć.

- Jestem zaniepokojony przedłużającymi się pracami nad nowelizacją ustawy o refundacji leków. Zarówno producenci leków innowacyjnych, jak i generycznych są zainteresowani inwestowaniem w państwach, gdzie działają. Chociaż inwestycje wymagają co najmniej minimalnego poczucia bezpieczeństwa i stabilizacji na rynku. Jeśli to pacjent ma ponosić wysoki wydatek leki, może to prowadzić do zaniechania poprzez niego koniecznego leczenia - ocenia Alan Knox, prezes zarządu Sandoz Polska.

Specjaliści z Business Centre Club podnoszą natomiast istotną kwestię restrykcyjnych zasad przekazywania darowizn poprzez >>>>>>spółki farmaceutyczne czy także na przykład apteki, a zawarte w propozycji nowelizacji prawa farmaceutycznego. - W świetle projektowanych regulaminów znacząco utrudniona zostanie sposobność dokonywania darowizny leków na rzecz na przykład szpitali - zwraca uwagę Zenon Wasilewski, ekspert BCC do spraw prawa farmaceutycznego.


Czym jest Firmy farmaceutyczne: rozwój znaczenie w Leczenie F .