medicover akredytacja szpitala co to znaczy

Co to jest Medicover: akredytacja dla szpitala. Co znaczy: dla szpitala Szpital Medicover w.

Czy przydatne?

Medicover: akredytacja dla szpitala definicja

Co znaczy:

Potwierdzenie standardów lecznictwaMedicover: akredytacja dla szpitala

Szpital Medicover w Warszawie uzyskał akredytację Ministra Zdrowia, która potwierdza spełnianie poprzez tę placówkę standardów jakości dla lecznictwa szpitalnego. Do chwili obecnej akredytację uzyskało w Polsce 100 szpitali, w tym Szpital Centrum Medycznego Damiana.
Akredytacja to sprawdzona sposób niezależnego potwierdzenia wysokiej jakości świadczeń wykonywanych w placówkach opieki zdrowotnej. Jej rola we współczesnych systemach zdrowotnych bazuje w pierwszej kolejności na definiowaniu zagadnień, które w największym stopniu wpływają na jakość usług medycznych i bezpieczeństwo pacjentów, i określeniu w takich obszarach standardów akredytacyjnych, a więc mierzalnych mierników oceny. Porównując się z wzorcami dobrego postępowania, jakimi są standardy akredytacyjne, placówki opieki zdrowotnej mają sposobność dokonania samooceny i doskonalenia jakości oferowanych usług.

- Akredytacja Ministra Zdrowia to dla nas bardzo istotne osiągnięcie, bo potwierdza wysoką jakość usług medycznych świadczonych w szpitalu Medicover. Dla pacjentów to poczucie bezpieczeństwa i pewność, ze sposób leczenia i wszelakie aspekty postępowania z chorym w czasie hospitalizacji są zgodne z normami określonymi poprzez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia przy Ministerstwie Zdrowia – mówi Loic Fretard, Dyrektor Szpitala Medicover.

Szpital Medicover został otwarty w 2009 roku na warszawskim Wilanowie. W placówce zajmującej powierzchnię 16 tys. m², funkcjonuje 7 klinik: Klinika Zdrowia Kobiety, Klinika Położnictwa, Klinika Zdrowia Dziecka, Klinika Kardiologii, Klinika Chorób Wewnętrznych, Klinika Chirurgii i Klinika Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Na oddziałach będzie docelowo 270 łóżek. W placówce znajdują się także 3 specjalistyczne centra: Centrum Diagnostyczne, Centrum Konsultacyjne i Centrum Rehabilitacyjne.


Czym jest Medicover: akredytacja dla znaczenie w Leczenie M .