stolter dotacją co to znaczy

Co to jest Stolter z dotacją UE 5,5 mln zł. Co znaczy: 5 mln zł Producent mebli medycznych Stolter.

Czy przydatne?

Stolter z dotacją UE 5,5 mln zł definicja

Co znaczy:

firma pozyskała środki na 2 projektyStolter z dotacją UE 5,5 mln zł

Producent mebli medycznych Stolter otrzyma 5,5 mln zł dofinansowania unijnego na dwa projekty złożone w ramach konkursu poprawy konkurencyjnej przedsiębiorstw. >firma zrealizuje projekty o wartości przekraczającej 16 mln zł.
spółka wprowadzi innowacje procesowe w sferze produkcyjnej lakierni proszkowej. Wartość projektu to 6,5 mln zł, dofinansowanie unijne wyniesie 2,3 mln zł. Drugi projekt dotyczy rozbudowy i przebudowy hali produkcyjno-magazynowej wspólnie z infrastrukturą. Jego wartość to 9,7 mln zł, a dotacja unijna wyniesie 3,4 mln zł. Ogółem podjęto decyzje o dofinansowaniu 80 wniosków na łączną kwotę powyżej 70 mln zł. Pod koniec czerwca 2010 roku >>spółka rozpoczęła budowę hali pod Chełmnem. Powierzchnia obiektu wyniesie 7700 metrów kwadratowych. Hala stworzenie w pobliżu starej fabryki. Poprawie ulegnie organizacja i technologia produkcji. Powiększy się przestrzeń do przygotowywania przedmiotów asortymentu pomiędzy poszczególnymi stanowiskami pracowniczymi. Hala będzie spełniać wszelakie obowiązki technologiczne, z zakresu bezpieczeństwa i higieny prac i oddziaływania na środowisko.

Zakończenie prac przewidziane jest na 2011 rok. Wydatek inwestycji wynosi około 20 mln złotych. Zarząd zamierza kontynuować sprawdzone linie dotychczasowych łóżek szpitalnych – w pierwszej kolejności produkcję łóżka elektrycznego Novera 5A, które w ubiegłym roku zdobyło wyróżnienie Teraz Polska.

Stolter współpracuje z większością szpitali działającymi w Polsce. Przyrost sprzedaży wynosi kilkanaście proc. rocznie. Spośród oferty spółki najwięcej sprzedaje się łóżek mechanicznych bez regulacji wysokości. Gwarancja serwisowa na łóżko wynosi od 12 do 24 miesięcy, lecz w praktyce łóżka służą nawet do 10 -15 lat. Wydatek łóżka zależy od jego rodzaju i może sięgać 26 tys. zł. Łóżka elektryczne, a więc sterowane pilotem są najdroższe z oferty kilku typów łóżek. >>>spółka na rynku jest od 1951 roku. W 2001 roku udziały zostały wykupione poprzez firmę Stigelmeyer -wiodącego producenta łóżek szpitalnych na rynku niemieckim. Stolter prócz łóżek szpitalnych, rehabilitacyjnych, do opieki długoterminowej, dziecięcych, porodowych, także w swojej ofercie posiada, wózki do przewożenia chorych, stoły i fotele do badań, szafy lekarskie, kozetki i meble medyczne. Kluczowymi zagranicznymi odbiorcami spółki są Niemcy, Rosja, Kazachstan, a nawet Meksyk.


Czym jest Stolter z dotacją UE 5,5 mln znaczenie w Leczenie S .