kraków laparoskopowe zabiegi co to znaczy

Co to jest Kraków: laparoskopowe zabiegi operacyjne. Co znaczy: laparoskopowe zabiegi operacyjne.

Czy przydatne?

Kraków: laparoskopowe zabiegi operacyjne definicja

Co znaczy:

Nowa sposób wycięcia pęcherzyka żółciowegoKraków: laparoskopowe zabiegi operacyjne

Zespół oddziału chirurgii ogólnej Szpitala Bonifratrów w Krakowie, pod kierownictwem prof. Cienciały przeprowadził pierwsze 4 zabiegi laparoskopowego wycięcia pęcherzyka żółciowego w technice SILS. Od teraz sposób ta będzie służąca rutynowo.
sposób SILS (Singel Incision Laparoscopic Surgery), należy do ekipy małoinwazyjnych metod chirurgii laparoskopowej, polegającej na wykonaniu 2,5 cm nacięcia skóry w pępku, poprzez które wprowadza się szczególny port. Po operacji cięcie długości 2,5-3 cm jest wciągnięte w pępek, a blizny pooperacyjne pomniejszone są do minimum. Umożliwia szybsze gojenie się ran i lepszy sukces kosmetyczny.

Zabiegi przeprowadzane tą sposobem wykonywane są w trybie chirurgii jednego dnia, pozwalające pacjentowi na powrót do domu pośrodku 24 godz..

Szpital Bonifratrów w Krakowie prowadzi pięć oddziałów: anestezjologii, chirurgii jednego dnia, chorób wewnętrznych i angiologii, chirurgii ogólnej, chirurgii naczyń i angiologii. Kontrakt placówki z Narodowym Funduszem Zdrowia na 2010 rok wynosi 28 mln zł, w tym 25,9 mln zł na leczenie szpitalne. Największa umowa, ponieważ o wartości powyżej 14 mln zł dotyczy świadczeń z zakresu chirurgii naczyniowej.

Placówka oferuje również usługi odpłatne z zakresu chirurgii naczyniowej, małoinwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej, chirurgii okulistycznej, chirurgii ginekologicznej, ogólnej, ortopedii i chirurgii urazowej. Szpital przeprowadza badania z zakresu tomografii komputerowej, posiada pracownie endoskopii, USG, EKG, RTG i laboratorium.


Czym jest Kraków: laparoskopowe zabiegi znaczenie w Leczenie K .