oferty firm informatyzację co to znaczy

Co to jest Oferty 5 firm na informatyzację. Co znaczy: informatyzację Pięć spółek: Kamsoft.

Czy przydatne?

Oferty 5 firm na informatyzację definicja

Co znaczy:

Informatyzacja placówki w LublinieOferty 5 spółek na informatyzację

Pięć spółek: Kamsoft, Konsorcjum Komputer-Konsultant IT, UHC, Asseco Poland i konsorcjum Comarch Spółka akcyjna – ESA Projekt zostało zaproszonych do składania ofert na kompleksową informatyzację Szpitala Kolejowego w Lublinie. Na informatyzację szpital planuje wydać 627 tys. euro.
W ramach projektu wartego łącznie około 6 mln zł współfinansowanego ze środków unijnych, aczkolwiek w ramach odrębnego postępowania, placówka kupuje również dwa aparaty RTG, zbiór do prób wysiłkowych i echokardiograf. Projekt kompleksowej informatyzacji wspólnie z zakupem wysokospecjalistycznego sprzętu medycznego powinien zostać skończony do końca czerwca 2011 roku. Informatyzacja ma na celu zintegrowanie aktualnych różnych mechanizmów szpitala, ulepszenie przepływu informacji pomiędzy poszczególnymi strukturami szpitala, ucyfrowienie diagnostyki obrazowej i polepszenie sprawozdawczości i tym samym ma się przyczynić do skuteczniejszego leczenia pacjentów. Obejmie również lecznictwo ambulatoryjne i aptekę. W części informatycznej placówka zamierza kupić i wdrożyć 33 licencje na część administracyjną i 180 sztuk licencji na część medyczną swojej działalności.

Szpital Kolejowy leczy rocznie od 13 do 15 tys. pacjentów, przeprowadza 4 tys zabiegów operacyjnych. Drugie tyle korzysta osób ze szpitalnego oddziału ratunkowego. Szpital prowadzi 11 oddziałów, w tym ftyzjopulmunologiczny, urazowo-ortopedyczny, neurologiczny, chirurgiczny z pododdziałem laryngologicznym i kardiologiczny z intensywną opieką i urologiczny. Oddziały w sumie dysponują 330 łóżkami. Przy placówce działa również 17 poradni specjalistycznych i cztery zakłady w tym medycyny nuklearnej i diagnostyki obrazowej. Przychodnie udzielają około 32 tys. porad. Kontrakt placówki z Narodowym Funduszem Zdrowia na 2010 rok wynosi 31,92 mln zł, w tym na leczenie szpitalne – 28 mln zł. Największe umowy obejmują świadczenia z zakresu chirurgii ogólnej – 4,89 mln zł, urologii – 4,59 mln zł i leczenia chorób płuc – 3 mln zł.

Celem strategicznym Ekipy Kamsoft jest tworzenie mechanizmów informatycznych dla rynku zdrowia i rynków pokrewnych. Ekipa specjalizuje się raczej w systemach informatycznych dla placówek ochrony zdrowia i sektora farmaceutycznego. Spółka Konsultant IT świadczy usługi wdrożeniowe, serwisowe

i szkoleniowe dotyczące rozwiązań informatycznych. Oferuje między innymi mechanizm Eskulap do obsługi szpitala w części administracyjnej i medycznej. Spółka UHC jest producentem oprogramowania dla sektora medycznego. Oferuje oprogramowanie w dziedzinie kompleksowej informatyzacji, oprogramowania radiologii i mechanizmów kierowania. Asseco Business Solutions, firma zależna od Asseco Poland, ma za sobą pomiędzy innymi wdrożenia mechanizmu marki Softlab w tych firmach jak Carolina Medical Center, Centrum Medyczne Damiana, Centrum mechanizmów Informacyjnych Ochrony Zdrowia, Diagnostyka Medyczne Centrum Laboratoryjne, Lek Polska, Solvay. Asseco SEE osiągnęła w pierwszych trzech kwartałach 2010 roku przychody ze sprzedaży w wysokości 300 mln zł. Comarch jest notowaną na GPW w Warszawie firmą specjalizującą się w usługach informatycznych dla banków i sektora medycznego.


Czym jest Oferty 5 firm na znaczenie w Leczenie O .