olsztyn aplikacje wrześniu co to znaczy

Co to jest Olsztyn: aplikacje IT we wrześniu 2011 roku. Co znaczy: we wrześniu 2011 roku Wojewódzki.

Czy przydatne?

Olsztyn: aplikacje IT we wrześniu 2011 roku definicja

Co znaczy:

mechanizmy informatyczne dla szpitalaOlsztyn: aplikacje IT we wrześniu 2011 roku

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie planuje na wrzesień 2011 roku przetarg na informatyzację placówki wartą 3,9 mln zł wspólnie z blokiem operacyjnym. Docelowo po objęciu systemem IT wszystkich obszarów działania szpital zamierza poznać rzeczywiste wydatki leczenia pacjentów.
- Przetarg na informatyzację planowany jest na wrzesień 2011 roku – mówi dr n. ekonom. Zbigniew Marcinkiewicz, z-ca dyr. do spraw ekonomicznych szpitala. Inwestycja jest współfinansowana ze środków unijnych.

Szpital ma już ucyfrowioną pracownię diagnostyki obrazowej, lecz do informatyzacji jest jeszcze między innymi apteka i laboratorium. Placówka zamierza również zaoferować pacjentom badania diagnostyczne on-line. Informatyzacja bloku operacyjnego ma odpowiadać wymogom budowanego aktualnie nowego bloku na 12 sal operacyjnych. aktualnie placówka ma ich 6.

Szpital Wojewódzki w Olsztynie prowadzi 18 oddziałów, 16 poradni specjalistycznych i 7 działów i zakładów. Oddziały to między innymi chirurgii urazowo-ortopedycznej, chirurgii naczyniowej, otolaryngologiczny i onkologii laryngologicznej, neurochirurgiczny, kardiochirurgiczny. W placówce ma powstać Centrum urazowe. Projekt warty powyżej 11 mln zł obejmuje między innymi modernizację i remont oddziału otolaryngologii i onkologii laryngologicznej z profilem chirurgii szczękowo-twarzowej, modernizację lądowiska przy WSS w Olsztynie polegającą na montażu oświetlenia, modernizację i remont oddziału chirurgii ogólnej, naczyniowej z profilami torakochirurgii i urologii, modernizację i remont pomieszczeń SOR (szpitalnego oddziału ratunkowego) i pododdziału intensywnej terapii. Szpital w Olsztynie rocznie hospitalizuje około 20 tys. pacjentów, 85 tys. osób udzielane są rady specjalistyczne.


Czym jest Olsztyn: aplikacje IT we znaczenie w Leczenie O .